Warn Series 6 Hy | Hydraulivinssi | 2720 kgf
3 199,00 € sis. ALV
Yksikkö: KPL
Tuotetunnus: 33445
Hydraulivinssi Warn Series 6 Hy on pienikokoinen, helppo asentaa ahtaisiinkin paikkoihin. Karkaistusta teräksestä valmistettu kaksivaiheinen planeettavaihteisto mahdollistaa suuren vaijerinopeuden ja toimii tasaisesti kaikissa vinssaus tilanteissa. Kaksoiskartiojarru tarjoaa luotettavan vinssauksen vaativissakin kohteissa. Täyttää SAE J706 ja CE standardit. Vaijeri, rullaohjain, ja vaijerin kiristinlevy myydään erikseen.
Varastossa (voidaan jälkitoimittaa)
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.
Kuvaus
Warn Series 6 Hy
| Series 6-A-30 Hydraulic Winch Manual Clutch | PN 33445 | Hydraulic 3.0ci |
Hydraulivinssi Warn Series 6 Hy on pienikokoinen mutta tehokas, helppo asentaa ahtaisiinkin paikkoihin. Karkaistusta teräksestä valmistettu kaksivaiheinen planeettavaihteisto mahdollistaa suuren vaijerinopeuden ja toimii tasaisesti kaikissa vinssaus tilanteissa. Kaksoiskartiojarru tarjoaa luotettavan vinssauksen vaativissakin kohteissa. Täyttää SAE J706 ja CE standardit. Vaijeri, rullaohjain, ja vaijerin kiristinlevy myydään erikseen.
Ominaisuudet ja edut
- Series 6 hydarulivinssi vetää jopa 2722 kgf (6000 lbs)
- Suosittu vinssi hinaukseen, hyötykäyttöön ja trailerikäyttöön
- Karkaistusta teräksestä valmistetut kolmivaiheiset planeettavaihteet
- Täyttää maailman tiukimmat standardit, mukaan lukien SAE J706 ja CE standardit
- Legendaarinen WARN-luotettavuus ja suorituskyky
Lisätiedot
Tuotteen luokitus
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Vinssimalli | |
| Tuoteperhe | Series |
Mekaaninen
| Nimelliskapasiteetti | 2722 kgf (6000 lbs) |
|---|
Yleiset tuotetiedot
| Valmistusmaa | US |
|---|---|
| Takuu | 1 vuotta |
| Yksikkö | KPL |
Rahdituspaino |
19,7 |
Brand
WARN
WARN – Luotettavuuden ja voiman edelläkävijä
WARN on maailman johtava vinssivalmistaja, jonka nimi on synonyymi kestävyydelle, suorituskyvylle ja innovaatioille. Jo yli 70 vuoden ajan WARN on tarjonnut ratkaisuja, jotka auttavat kuljettajia, ammattilaisia ja seikkailijoita selviytymään haastavimmista olosuhteista. Kun tarvitset varmuutta ja voimaa, WARN on valinta, johon voit luottaa.Miksi WARN?
- Huippuluokan laatu – Jokainen WARN-tuote on suunniteltu kestämään äärimmäisiä olosuhteita.
- Innovatiivinen teknologia – WARN kehittää jatkuvasti uusia ratkaisuja, kuten edistyksellisiä kytkimiä ja IP68-suojattuja rakenteita.
- Luotettavuus – WARN-vinssit toimivat silloin, kun niitä eniten tarvitset – olipa kyseessä maastoajo, työkäyttö tai pelastustehtävät.
Tuotevalikoima
WARN tarjoaa laajan valikoiman vinssiratkaisuja mönkijöihin, maastoautoihin ja raskaisiin ajoneuvoihin. Jokainen vinssi on suunniteltu tarjoamaan optimaalista suorituskykyä ja helppokäyttöisyyttä.Valitse WARN – Valitse varmuus
Kun etsit vinssiä, joka kestää aikaa ja olosuhteita, WARN on paras mahdollinen kumppani. Investoi laatuun ja varmista, että olet valmis kohtaamaan kaikki haasteet.| Nimellinen vetovoima: | 26,7 kN (2722 kgf, 6000 lbs) |
| Moottori: | Hydrauli 3.0 ci |
| Rummun halkaisija: | 64 mm |
| Rummun laipan halkaisija: | 152 mm |
| Rummun leveys: | 256 mm |
| Max. köyden halkaisija: | 8 mm |
| Vähimmäis vaijerin murtolujuus: | 46,8 kN (4781 kgf) |
| Suurin sallittu köysikerrosten määrä: | 4 (Ø 8 mm köydellä) |
| Vaihteisto: | Planeettavaihteisto |
| Vaihteiston välityssuhde: | 26:1 |
| Asennuspulttien momentti: | 27-34 Nm |
| Käyttöjaksot: | 91 m per SAE J706 Sec. 6.2 |
| Rahdituspaino: | 18,8 kg |
| Jarru: | Automaattinen kaksoiskartiojarru |
| Tiivistysluokka: | IP65 |
Standardien mukaisuus
- SAE J706
- CE Machinery Directive 98/37/EC and 2006/42/EC
Seuraavat taulukot sisältävät ohjeellisia arvoja, jotka voivat vaihdella mm. ympäristön lämpötilan mukaan.
| Kerros | Voima | Nopeus | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 38 l/min | 57l/min | ||||
| lbs | kgf | kN | m/min | m/min | |
| 1 | 6000 | 2722 | 26,7 | 6,8 | 9,8 |
| 2 | 4909 | 2227 | 21,8 | 8,3 | 11,9 |
| 3 | 4153 | 1884 | 18,5 | 9,8 | 14,1 |
| 4 | 3600 | 1633 | 16,0 | 11,3 | 16,2 |
| Voima | Paineen pudotus | Paineen pudotus | |||
|---|---|---|---|---|---|
| 38 l/min | 57 l/min | ||||
| lbs | kgf | psi | bar | psi | bar |
| 0 | 0 | 206 | 14,2 | 343 | 23,6 |
| 1000 | 454 | 378 | 26,1 | 553 | 38,1 |
| 2000 | 907 | 618 | 42,6 | 777 | 53,6 |
| 3000 | 1361 | 938 | 64,7 | 1013 | 69,8 |
| 4000 | 1814 | 1090 | 75,2 | 1222 | 84,3 |
| 5000 | 2268 | 1360 | 93,6 | 1522 | 104,9 |
| 6000 | 2722 | 1680 | 115,8 | 1693 | 116,7 |
| Kerros | Voima | Vaijeri | ||
|---|---|---|---|---|
| lbs | kgf | kN | m | |
| 1 | 6000 | 2722 | 26,7 | 5,5 |
| 2 | 4909 | 2227 | 21,8 | 12,5 |
| 3 | 4153 | 1884 | 18,5 | 20,7 |
| 4 | 3600 | 1633 | 16,0 | 30,2 |
| Max. järjestelmäpaine: | 2200 psi | 152 bar |
| Max. moottorin paineen pudotus: | 1693 psi | 117 bar |
| Max. järjestelmän tuotto: | 15 GPM | 57 l/min |
| Ohjausventtiilin tyyppi: | 3 -asentoinen, 4 -tie, keskiasento suljettu, jousipalautus, ei sis. toimitukseen | |
Saatat myös pitää...

Warn Series G2 rullakita 8.0″
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Eljo 2KV20 Langaton kauko-ohjain 2-kanavainen
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Vinssivaijeri 8mm x 30m SK78 salpakoukulla

Factor 55 Liukukita alumiinia 1.0″ 254mm
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.


