Warn M15000 | Sähkövinssi 12V | 6818 kgf
3 999,00 € sis. ALV
Yksikkö: KPL
Tuotetunnus: 47801
Warn M15000 Vinssi – tehoa
Tässä Warn M15000 vinssissä on tehoa joka on vertaansa vailla. Tehokas Series-Wound sarjakäämimoottori, huolella suunniteltu jarru ja luotettava 3-vaiheinen planeettapyörästö tekevät tästä luotettavan ja tehokkaan sähkövinssin suurten kuormien vinssaukseen.
Varastossa (voidaan jälkitoimittaa)
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.
Kuvaus
- Series- Wound sarjakäämimoottori, suuri kelausnopeus ja vahva veto
- Huolella suunniteltu jarru tekee vinssauksesta sujuvaa
- Siirrettävän ohjausyksikön ansiosta vinssin asennus mahdollista ahtaaseenkin paikkaan
- Luotettava, pienikokoinen 3-vaiheinen planeettapyörästö
- Johdollinen kauko-ohjain, 3,7m johdolla
- Jauhemaalatut komponentit tarjoavat erinomaisen suojan korroosiota vastaan
- Peräti 27m 11mm vaijeri ja salpakoukku
|
Lisätiedot
Tuotteen luokitus
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Vinssimalli | |
| Tuoteperhe | Heavyweight |
| Soveltuvuus | Heavy Duty Offroad, Maastoautot, Offroad |
Mekaaninen
| Nimelliskapasiteetti | 6804 kgf (15000 lbs) |
|---|---|
| Vaihteisto | Täysmetallinen 3-vaiheinen planeettapyörästö |
| Välityssuhde | 315:1 |
| Kytkin (vapaalle kytkentä) | Manuaalinen kehävaihde, Manuaalisesti käytettävä vipu |
| Jarru | Automaattinen, Mekaaninen kartiojarru |
| Köysirumpu | Halkaisija 89 mm, Leveys 208 mm, Terästä |
| Köysi | Teräsvaijeri, 11 mm x 27 m |
| Köydenohjain | Rullakita |
Tekninen
| Moottori | 12V DC Series Wound |
|---|---|
| Nopeus Max. kuormalla | 0.8 m/min |
| Nopeus 0-kuormalla | 6.8 m/min |
| Sähkövirta max. kuormalla | 460 A |
| Sähkövirta 0-kuormalla | 67 A |
| Ohjaus | Albright kontaktoriohjaus |
| Kauko-ohjaus | Johdollinen 3.7 m kauko-ohjain |
| Akkusuositus | 650 CCA (Cold Cranking Amps) |
| Akkukaapelit | Pituus 1.83 m, 33 mm² |
Rakenne
| Asennuspultti | 7/16-14 X 1 3/4 |
|---|---|
| Asennuspulttien sijoitus | 254 mm x 114.3 mm (4 kpl) |
Kestävyys ja ympäristö
| Sertifikaatit | CE, USA:ssa, Valmistetaan ISO-sertifioidussa tehtaassa Oregonissa |
|---|
Yleiset tuotetiedot
| Valmistusmaa | US |
|---|---|
| Takuu | 2 vuotta |
| Yksikkö | KPL |
Rahdituspaino |
60,75 |
Brand
WARN
WARN – Luotettavuuden ja voiman edelläkävijä
WARN on maailman johtava vinssivalmistaja, jonka nimi on synonyymi kestävyydelle, suorituskyvylle ja innovaatioille. Jo yli 70 vuoden ajan WARN on tarjonnut ratkaisuja, jotka auttavat kuljettajia, ammattilaisia ja seikkailijoita selviytymään haastavimmista olosuhteista. Kun tarvitset varmuutta ja voimaa, WARN on valinta, johon voit luottaa.Miksi WARN?
- Huippuluokan laatu – Jokainen WARN-tuote on suunniteltu kestämään äärimmäisiä olosuhteita.
- Innovatiivinen teknologia – WARN kehittää jatkuvasti uusia ratkaisuja, kuten edistyksellisiä kytkimiä ja IP68-suojattuja rakenteita.
- Luotettavuus – WARN-vinssit toimivat silloin, kun niitä eniten tarvitset – olipa kyseessä maastoajo, työkäyttö tai pelastustehtävät.
Tuotevalikoima
WARN tarjoaa laajan valikoiman vinssiratkaisuja mönkijöihin, maastoautoihin ja raskaisiin ajoneuvoihin. Jokainen vinssi on suunniteltu tarjoamaan optimaalista suorituskykyä ja helppokäyttöisyyttä.Valitse WARN – Valitse varmuus
Kun etsit vinssiä, joka kestää aikaa ja olosuhteita, WARN on paras mahdollinen kumppani. Investoi laatuun ja varmista, että olet valmis kohtaamaan kaikki haasteet.Saatat myös pitää...

Warn päävirta solenoidisarja 12V
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Warn T&S Wireless Control System – Langaton vinssin kaukosäädin
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Väkipyörä 6″ max 14mm vaijerille WLL 6t

Warn M8274/M12 vinssin asennuslevy

Warn KÖYDEN REKYYLINVAIMENTAJA
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.





