Warn M12000-S | Sähkövinssi 12V | 5440 kgf – köydellä
3 999,00 € sis. ALV
Yksikkö: KPL
Tuotetunnus: 97720
Warn M12000 Vinssi – Luotettava työjuhta
Vääntöä, tehoa ja suuri kelausnopeus kuormittamattomana. 3-vaiheinen planeettapyörästö yhdessä tehokkaan sarjakääminoottorin kanssa mahdollistaa jopa 5443kg vetotehon. Pienen kokonsa ansiosta Warn M12000 sähkövinssin asennus mahdollista ahtaisiinkin paikkoihin.
Ei varastossa, vain jälkitoimituksena
Kuvaus
- Series- Wound sarjakäämimoottori, suuri kelausnopeus ja vahva veto
- Huolella suunniteltu jarru tekee vinssauksesta sujuvaa
- Siirrettävän ohjausyksikön ansiosta vinssin asennus mahdollista ahtaaseenkin paikkaan
- Luotettava, pienikokoinen 3-vaiheinen planeettapyörästö
- Johdollinen kauko-ohjain, 3,7m johdolla
- Jauhemaalatut komponentit tarjoavat erinomaisen suojan korroosiota vastaan
- Spydura synteettinen köysi 30m x 9,5mm EPIC salpakoukulla.
|
Lisätiedot
Tuotteen luokitus
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Vinssimalli | |
| Tuoteperhe | Heavyweight |
| Soveltuvuus | Heavy Duty Offroad, Maastoautot, Offroad |
Mekaaninen
| Nimelliskapasiteetti | 5443 kgf (12000 lbs) |
|---|---|
| Vaihteisto | Täysmetallinen 3-vaiheinen planeettapyörästö |
| Välityssuhde | 261:1 |
| Kytkin (vapaalle kytkentä) | Manuaalinen kehävaihde, Manuaalisesti käytettävä vipu |
| Jarru | Automaattinen, Mekaaninen kartiojarru |
| Köysirumpu | Halkaisija 89 mm, Leveys 208 mm, Terästä |
| Köysi | Spydura synteettinen köysi, 9.5 mm x 30 m |
| Köydenohjain | Kiillotettu alumiininen liukukita |
Tekninen
| Moottori | 12V DC Series Wound |
|---|---|
| Nopeus Max. kuormalla | 1.2 m/min |
| Nopeus 0-kuormalla | 9.1 m/min |
| Sähkövirta max. kuormalla | 440 A |
| Sähkövirta 0-kuormalla | 67 A |
| Ohjaus | Albright kontaktoriohjaus |
| Kauko-ohjaus | Johdollinen 3.7 m kauko-ohjain |
| Akkusuositus | 650 CCA (Cold Cranking Amps) |
| Akkukaapelit | Pituus 1.83 m, 33 mm² |
Rakenne
| Asennuspultti | 7/16-14 X 1 3/4 |
|---|---|
| Asennuspulttien sijoitus | 254 mm x 114.3 mm (4 kpl) |
Kestävyys ja ympäristö
| Sertifikaatit | CE, USA:ssa, Valmistetaan ISO-sertifioidussa tehtaassa Oregonissa |
|---|
Yleiset tuotetiedot
| Valmistusmaa | US |
|---|---|
| Takuu | 2 vuotta |
| Yksikkö | KPL |
Rahdituspaino |
45,9 |
Brand
WARN
WARN – Luotettavuuden ja voiman edelläkävijä
WARN on maailman johtava vinssivalmistaja, jonka nimi on synonyymi kestävyydelle, suorituskyvylle ja innovaatioille. Jo yli 70 vuoden ajan WARN on tarjonnut ratkaisuja, jotka auttavat kuljettajia, ammattilaisia ja seikkailijoita selviytymään haastavimmista olosuhteista. Kun tarvitset varmuutta ja voimaa, WARN on valinta, johon voit luottaa.Miksi WARN?
- Huippuluokan laatu – Jokainen WARN-tuote on suunniteltu kestämään äärimmäisiä olosuhteita.
- Innovatiivinen teknologia – WARN kehittää jatkuvasti uusia ratkaisuja, kuten edistyksellisiä kytkimiä ja IP68-suojattuja rakenteita.
- Luotettavuus – WARN-vinssit toimivat silloin, kun niitä eniten tarvitset – olipa kyseessä maastoajo, työkäyttö tai pelastustehtävät.


