Warn Axon 55 | Sähkövinssi 12V | 2495 kgf
1 199,00 € sis. ALV
Yksikkö: KPL
Tuotetunnus: 101155
Warn AXON 55 sähkövinssi 12V muuttaa käsityksen vinsseistä. Uusi ja mullistava Motactor™ on järjestelmä, jossa moottori ja kontaktori on yhdistetty yhdeksi äärimmäisen tehokkaaksi yksiköksi, jonka ansiosta vinssi on helppo asentaa. Kun tähän lisätään mahtava kahden ja puolen tonnin vetovoima, palautettava antava digitaalinen kojetauluun asennettava keinukytkin sekä digitaalinen johdollinen kauko-ohjain 3,0m
johdolla, täysimetallinen ja vedenkestävä IP68-tason rakenne ja WARNin 4WD hub lock -tekniikkaan perustuva kytkimen käyttötapa, tuloksena on tehokkain, teknisesti kehittynein ja kestävin mönkijävinssi ikinä.
Varastossa (voidaan jälkitoimittaa)
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.
Kuvaus
Warn AXON 55
Vallankumouksellisin, luotettavin ja tehokkain mönkijävinssi koskaan
Warn AXON 55 sähkövinssi 12V muuttaa käsityksen vinsseistä. Uusi ja mullistava Motactor™ on järjestelmä, jossa moottori ja kontaktori on yhdistetty yhdeksi äärimmäisen tehokkaaksi yksiköksi, jonka ansiosta vinssi on helppo asentaa. Kun tähän lisätään mahtava kahden ja puolen tonnin vetovoima, palautettava antava digitaalinen kojetauluun asennettava keinukytkin sekä digitaalinen johdollinen kauko-ohjain 3,0m
johdolla, täysimetallinen ja vedenkestävä IP68-tason rakenne ja WARNin 4WD hub lock -tekniikkaan perustuva kytkimen käyttötapa, tuloksena on tehokkain, teknisesti kehittynein ja kestävin mönkijävinssi ikinä.
Keskeiset ominaisuudet
Lisätiedot
Tuotteen luokitus
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Vinssimalli | |
| Tuoteperhe | AXON |
| Soveltuvuus | Side by side ajoneuvot, Trailerit |
Mekaaninen
| Vaihteisto | Täysmetallinen 3-vaiheinen planeettapyörästö |
|---|---|
| Välityssuhde | 239:1 |
| Kytkin (vapaalle kytkentä) | Manuaalisesti käytettävä vipu, WARNin 4WD hub lock -tekniikkaan perustuva |
| Jarru | Mekaaninen jousityyppinen kuormanpitojarru |
| Köysirumpu | Alumiinia, Halkaisija 51 mm, Leveys 119 mm |
| Köysi | Teräsvaijeri, 6.3 mm x 15 m |
| Köydenohjain | Rullakita |
Tekninen
| Moottori | Motactor™, Yhdistetty kestomagneettimoottori 12V DC ja digitaalinen moottorin ohjaus |
|---|---|
| Nopeus Max. kuormalla | 1.5 m/min |
| Nopeus 0-kuormalla | 4.8 m/min |
| Sähkövirta max. kuormalla | 254 A |
| Sähkövirta 0-kuormalla | 28 A |
| Ohjaus | Digitaalinen moottorin ohjaus Motactor™ |
| Käyttökytkin | Digitaalinen koetauluun sijoitettava keinukytkin |
| Kauko-ohjaus | HUB johdoton Bluetooth ohjaus (iOS / Android) |
| Akkukaapelit | Pituus 2.4 m, 13.3 mm² |
Rakenne
| Leveys | 382 mm |
|---|---|
| Korkeus | 123 mm |
| Syvyys | 123 mm |
| Asennuspultti | M8 x 1.25 x 20 |
| Asennuspulttien sijoitus | 76.2 mm x 167.4 mm (4 kpl) |
Kestävyys ja ympäristö
| Suolasumukestävyys | Testattu 408 tunnin suolasumutestillä |
|---|---|
| IP-luokitus | IP68 |
| Sertifikaatit | CE, USA:ssa, Valmistetaan ISO-sertifioidussa tehtaassa Oregonissa |
Yleiset tuotetiedot
| Valmistusmaa | US |
|---|---|
| Takuu | 3 vuotta |
| Yksikkö | KPL |
Rahdituspaino |
16,6 |
Brand
WARN
WARN – Luotettavuuden ja voiman edelläkävijä
WARN on maailman johtava vinssivalmistaja, jonka nimi on synonyymi kestävyydelle, suorituskyvylle ja innovaatioille. Jo yli 70 vuoden ajan WARN on tarjonnut ratkaisuja, jotka auttavat kuljettajia, ammattilaisia ja seikkailijoita selviytymään haastavimmista olosuhteista. Kun tarvitset varmuutta ja voimaa, WARN on valinta, johon voit luottaa.Miksi WARN?
- Huippuluokan laatu – Jokainen WARN-tuote on suunniteltu kestämään äärimmäisiä olosuhteita.
- Innovatiivinen teknologia – WARN kehittää jatkuvasti uusia ratkaisuja, kuten edistyksellisiä kytkimiä ja IP68-suojattuja rakenteita.
- Luotettavuus – WARN-vinssit toimivat silloin, kun niitä eniten tarvitset – olipa kyseessä maastoajo, työkäyttö tai pelastustehtävät.
Tuotevalikoima
WARN tarjoaa laajan valikoiman vinssiratkaisuja mönkijöihin, maastoautoihin ja raskaisiin ajoneuvoihin. Jokainen vinssi on suunniteltu tarjoamaan optimaalista suorituskykyä ja helppokäyttöisyyttä.Valitse WARN – Valitse varmuus
Kun etsit vinssiä, joka kestää aikaa ja olosuhteita, WARN on paras mahdollinen kumppani. Investoi laatuun ja varmista, että olet valmis kohtaamaan kaikki haasteet.| Nimellinen vetokyky: | 2495 kgf (5500 lbs) |
| Moottori: | Motactor™,yhdistetty kestomagneettimoottori ja kontaktori 12V DC |
| Ohjaus: | Digitaalinen moottorin ohjaus, palaute käyttäjälle moottorin tilasta |
| Käyttökytkin: | Koetauluun sijoitettava digitaalinen käyttökytkin |
| Kauko-ohjaus: | Digitaalinen johdollinen kauko-ohjain 3,0m johdolla |
| Vaihteisto: | Täysmetallinen 3-vaiheinen planeettapyörästö |
| Jarru: | Integroitu kompakti jousijarru |
| Kytkin (vapaalle kytkentä): | WARN 4WD hub lock -tekniikkaan perustuva mekaaninen rummun vapautus |
| Köysi: | Teräsvaijeri 6,3mm x 15m |
| Köydenohjain: | Rullakita |
| Akkujohdot: | 16mm² sisältyvät toimitukseen |
| Tiivistys: | IP68 | Pintakäsittely: | Musta pulverimaalaus, pohjamaalattu | Kiinnitysosat: | Ruostumatonta terästä |
| Rahdituspaino: | 16,6 kg |
| Takuu: | 3 vuotta |
| Vetokyky kg | Vaijerin nopeus m/min | Moottorin sähkövirta A | Vetokyky vaijeri kerroksittain kg |
|---|---|---|---|
| 0 | 4,8 | 28 | 1/2495 |
| 227 | 4,1 | 49 | 2/2078 |
| 454 | 3,5 | 71 | 3/1781 |
| 680 | 3,0 | 92 | 4/1558 |
| 907 | 2,7 | 114 | – |
| 1134 | 2,4 | 135 | – |
| 1361 | 2,2 | 155 | – |
| 1588 | 2,1 | 176 | – |
| 1814 | 1,9 | 196 | – |
| 2041 | 1,8 | 216 | – |
| 2268 | 1,6 | 235 | – |
| 2495 | 1,5 | 254 | – |
Saatat myös pitää...

Warn salpakoukun stopparikumi musta
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Warn Hub Bluetooth Axon vinssin kauko-ohjaus (iOS/Android)
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Factor 55 Väkipyörä alumiinia 5 – 7mm köydelle WLL 54,4kN
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Vinssin asennuslevy Warn Axon / VRX leveä

Warn Epic 10K väkipyörä 5.000 lbs
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.




