Warn Axon 45 | Sähkövinssi 12V | 2041 kgf – runko
799,00 € sis. ALV
Yksikkö: KPL
Tuotetunnus: 101144
Warn Axon 45 vinssi on saatavilla myös pelkkänä varaosarunkona. Tämä antaa mahdollisuuden itse muokata vinssisi kokoonpano juuri sellaiseksi kuin sen haluat. Uusi ja mullistava Motactor™ on järjestelmä, jossa moottori ja kontaktori on yhdistetty yhdeksi äärimmäisen tehokkaaksi yksiköksi, jonka ansiosta vinssi on helppo asentaa. Vinssiä ohjataan erikseen tilattavalla digitaalisella käyttökytkimellä tai Bluetooth:lla yhdistetyllä älylaitteella. Asiakaspalvelumme auttaa tarvittaessa sinua toimivan kokoonpanon määrittämisessä.
Ei varastossa, vain jälkitoimituksena
Kuvaus
Warn AXON 45 runko
Warn Axon 45 vinssi on saatavilla myös pelkkänä varaosarunkona. Tämä antaa mahdollisuuden itse muokata vinssisi kokoonpano juuri sellaiseksi kuin sen haluat. Uusi ja mullistava Motactor™ on järjestelmä, jossa moottori ja kontaktori on yhdistetty yhdeksi äärimmäisen tehokkaaksi yksiköksi, jonka ansiosta vinssi on helppo asentaa. Vinssiä ohjataan erikseen tilattavalla digitaalisella käyttökytkimellä tai Bluetooth:lla yhdistetyllä älylaitteella. Asiakaspalvelumme auttaa tarvittaessa sinua toimivan kokoonpanon määrittämisessä.
Keskeiset ominaisuudet
- Massiivinen 2041kgf vetoky kaikista suurimpiin UTV / Side by Side mönkijöihin.
- Vaijeri tai köysi sekä sopiva kita ja salpakoukku tilattava erikseen.
- Vallankumouksellinen Motactor™ yhdistetty moottori ja kontaktori helpottaa asennusta, paras suorituskyky.
- Digitaalinen moottorin ohjaus tarjoaa ennen näkemättömän luotettavuuden ja palautteen käyttäjälle kuormituksesta ja moottorin lämpötilasta.
- Ohjauslaitteet tilattava erikseen
- Kestävä kokometallinen rakenne ja yhdestä osasta tehty tukitanko lisää rakenteen jäykkyyttä.
- Kuormanpitojarru varmistaa erinomaisen vinssaustuntuman.
- Uusi vapautinkytkin, WARNin 4WD hub lock -tekniikkaan perustuva.
- IP68 suojausluokka, pitää veden ja lian ulkopuolella.
- Mattamusta jauhemaalaus ja ruostumattomasta teräksestä valmistettu kiinnitysosat, hyvä korroosionkestävyys.
Lisätiedot
Tuotteen luokitus
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Vinssimalli | |
| Tuoteperhe | AXON |
| Soveltuvuus | Side by side ajoneuvot, Trailerit |
Mekaaninen
| Vaihteisto | Täysmetallinen 3-vaiheinen planeettapyörästö |
|---|---|
| Välityssuhde | 239:1 |
| Kytkin (vapaalle kytkentä) | Manuaalisesti käytettävä vipu, WARNin 4WD hub lock -tekniikkaan perustuva |
| Jarru | Mekaaninen jousityyppinen kuormanpitojarru |
| Köysirumpu | Alumiinia, Halkaisija 51 mm, Leveys 119 mm |
| Köysi | Tilattava erikseen |
| Köydenohjain | Tilattava erikseen |
Tekninen
| Moottori | Motactor™, Yhdistetty kestomagneettimoottori 12V DC ja digitaalinen moottorin ohjaus |
|---|---|
| Nopeus Max. kuormalla | 2.0 m/min |
| Nopeus 0-kuormalla | 5.0 m/min |
| Sähkövirta max. kuormalla | 208 A |
| Sähkövirta 0-kuormalla | 33 A |
| Ohjaus | Digitaalinen moottorin ohjaus Motactor™ |
| Käyttökytkin | Tilattava erikseen |
| Kauko-ohjaus | Tilattava erikseen |
| Akkukaapelit | Ei sisälly toimitukseen |
Rakenne
| Leveys | 382 mm |
|---|---|
| Korkeus | 123 mm |
| Syvyys | 123 mm |
| Asennuspultti | M8 x 1.25 x 20 |
| Asennuspulttien sijoitus | 76.2 mm x 167.4 mm (4 kpl) |
Kestävyys ja ympäristö
| Suolasumukestävyys | Testattu 408 tunnin suolasumutestillä |
|---|---|
| IP-luokitus | IP68 |
| Sertifikaatit | CE, USA:ssa, Valmistetaan ISO-sertifioidussa tehtaassa Oregonissa |
Yleiset tuotetiedot
| Valmistusmaa | US |
|---|---|
| Takuu | 3 vuotta |
| Yksikkö | KPL |
Rahdituspaino |
10,2 |
Brand
WARN
WARN – Luotettavuuden ja voiman edelläkävijä
WARN on maailman johtava vinssivalmistaja, jonka nimi on synonyymi kestävyydelle, suorituskyvylle ja innovaatioille. Jo yli 70 vuoden ajan WARN on tarjonnut ratkaisuja, jotka auttavat kuljettajia, ammattilaisia ja seikkailijoita selviytymään haastavimmista olosuhteista. Kun tarvitset varmuutta ja voimaa, WARN on valinta, johon voit luottaa.Miksi WARN?
- Huippuluokan laatu – Jokainen WARN-tuote on suunniteltu kestämään äärimmäisiä olosuhteita.
- Innovatiivinen teknologia – WARN kehittää jatkuvasti uusia ratkaisuja, kuten edistyksellisiä kytkimiä ja IP68-suojattuja rakenteita.
- Luotettavuus – WARN-vinssit toimivat silloin, kun niitä eniten tarvitset – olipa kyseessä maastoajo, työkäyttö tai pelastustehtävät.
Tuotevalikoima
WARN tarjoaa laajan valikoiman vinssiratkaisuja mönkijöihin, maastoautoihin ja raskaisiin ajoneuvoihin. Jokainen vinssi on suunniteltu tarjoamaan optimaalista suorituskykyä ja helppokäyttöisyyttä.Valitse WARN – Valitse varmuus
Kun etsit vinssiä, joka kestää aikaa ja olosuhteita, WARN on paras mahdollinen kumppani. Investoi laatuun ja varmista, että olet valmis kohtaamaan kaikki haasteet.| Nimellinen vetokyky: | 2041 kgf (4500 lbs) |
| Moottori: | Motactor™,yhdistetty kestomagneettimoottori ja kontaktori 12V DC |
| Ohjaus: | Digitaalinen moottorin ohjaus, palaute käyttäjälle moottorin tilasta |
| Käyttökytkin: | Ei sisälly toimitukseen |
| Kauko-ohjaus: | Ei sisälly toimitukseen |
| Vaihteisto | Täysmetallinen 3-vaiheinen planeettapyörästö |
| Jarru: | Integroitu kompakti jousijarru |
| Kytkin (vapaalle kytkentä): | WARN 4WD hub lock -tekniikkaan perustuva mekaaninen rummun vapautus |
| Köysi: | Ei sisälly toimitukseen |
| Köydenohjain: | Ei sisälly toimitukseen |
| Akkujohdot: | Ei sisälly toimitukseen, min suositus 16mm² |
| Tiivistys: | IP68 |
| Rahdituspaino: | 9,9 kg |
| Takuu: | 3 vuotta |
| Vetokyky kg | Vaijerin nopeus m/min | Moottorin sähkövirta A | Vetokyky vaijeri kerroksittain kg |
|---|---|---|---|
| 0 | 5 | 33 | 1/2041 |
| 227 | 4,2 | 48 | 2/1700 |
| 454 | 3,6 | 68 | 3/1457 |
| 680 | 3,1 | 91 | 4/1275 |
| 907 | 2,8 | 114 | – |
| 1134 | 2,5 | 136 | – |
| 1361 | 2,4 | 156 | – |
| 1588 | 2,2 | 174 | – |
| 1814 | 2,1 | 191 | – |
| 2041 | 2 | 208 | – |
Saatat myös pitää...

Warn Hub Bluetooth Axon vinssin kauko-ohjaus (iOS/Android)
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Warn salpakoukun stopparikumi musta
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Vinssin asennuslevy Warn Axon / VRX leveä

Factor 55 Väkipyörä alumiinia 5 – 7mm köydelle WLL 54,4kN
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Marlow Dynaline D12 Max 78 5mm x 15m MBL 2,98t vinssiköysi
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Warn Axon kauko-ohjainsarja 3,0m johdolla
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Warn Epic 10K väkipyörä 5.000 lbs
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Warn Axon käyttökytkin ohjaustankoon
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.


