Warn Axon 35-S | Sähkövinssi 12V | 1588 kgf – köydellä
949,00 € sis. ALV
Yksikkö: KPL
Tuotetunnus: 101130
Täysin uusittu muotoilu muuttaa mönkijä vinssien tulevaisuuden
AXON™ 35-S on uusinta uutta mönkijöiden ja pienempien rinnakkain istuttavien side-by-side-maastoajoneuvojen vinssimallistossa. Mullistava Motactor™ yhdistää moottorin ja kontaktorin yhdeksi yksiköksi, mikä säästää arvokasta asennusaikaa, tarjoaa digitaalisen ohjauksen ja aivan uudenlaista tehoa ja kätevyyttä. Lisäksi vinssit antavat käyttäjälle arvokasta palautetta, ja niiden vetokyky on mahtavat 1588 kg. Kun siihen lisätään vedenkestävä rakenne, uudenlainen kytkin ja nopeasti liikkuva köysi, tuloksena on ennen näkemättömän pätevä vinssi.
Varastossa (voidaan jälkitoimittaa)
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.
Kuvaus
-
- AXON 35-S toimitetaan 15m x 4,8mm Spydura synteettisellä köydellä, EPIC alumiinisella liukukidalla ja mustalla salpakoukulla.
- Vaikuttava 1588 kg vetokyky ajajille jotka hakevat rajoja.
- Vallankumouksellinen Motactor™ yhdistetty moottori ja kontaktori helpottaa asennusta, paras suorituskyky.
- Digitaalinen moottorin ohjaus tarjoaa ennen näkemättömän luotettavuuden ja palautteen käyttäjälle kuormituksesta ja moottorin lämpötilasta.
- Kestävä kokometallinen rakenne ja yhdestä osasta tehty tukitanko lisää rakenteen jäykkyyttä.
- IP68 suojausluokka, pitää veden ja lian ulkopuolella.
- Ohjaus digitaalisella ohjaustankoon kiinnitettävällä kytkimellä.
- Mattamusta jauhemaalaus ja ruostumattomasta teräksestä valmistettu kiinnitysosat, hyvä korroosionkestävyys.
- Uusi vapautinkytkin, WARNin 4WD hub lock -tekniikkaan perustuva.
- Kuormanpitojarru varmistaa erinomaisen vinssaustuntuman.
- Pehmeästi toimiva kokometallinen 3-vaiheinen planeettapyörästö.
|
|
Asennuspulttien sijoitus:
76mm x 124mm (M8 x 4 kpl)
Lisätiedot
Tuotteen luokitus
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Vinssimalli | |
| Tuoteperhe | AXON |
| Soveltuvuus | Mönkijät, Side by side ajoneuvot, Trailerit |
Mekaaninen
| Nimelliskapasiteetti | 1588 kgf (3500 lbs) |
|---|---|
| Vaihteisto | Täysmetallinen 3-vaiheinen planeettapyörästö |
| Välityssuhde | 168:1 |
| Kytkin (vapaalle kytkentä) | Manuaalisesti käytettävä vipu, WARNin 4WD hub lock -tekniikkaan perustuva |
| Jarru | Mekaaninen jousityyppinen kuormanpitojarru |
| Köysirumpu | Alumiinia, Halkaisija 51 mm, Leveys 75 mm |
| Köysi | Synteettinen köysi, Spydura synteettinen köysi, 6.3 mm x 15 m |
| Köydenohjain | Epic alumiininen liukukita |
Tekninen
| Moottori | Motactor™, Yhdistetty kestomagneettimoottori 12V DC ja digitaalinen moottorin ohjaus |
|---|---|
| Nopeus Max. kuormalla | 1.2 m/min |
| Nopeus 0-kuormalla | 6.2 m/min |
| Sähkövirta max. kuormalla | 192 A |
| Sähkövirta 0-kuormalla | 35 A |
| Ohjaus | Digitaalinen moottorin ohjaus Motactor™ |
| Käyttökytkin | Digitaalinen ohjaustankoon sijoitettava keinukytkin |
| Kauko-ohjaus | Tilattava erikseen |
| Akkukaapelit | Pituus 2.4 m, 13.3 mm² |
Rakenne
| Leveys | 338 mm |
|---|---|
| Korkeus | 123 mm |
| Syvyys | 123 mm |
| Asennuspultti | M8 x 1.25 x 20 |
| Asennuspulttien sijoitus | 76.2 mm x 123.7 mm (4 kpl) |
Kestävyys ja ympäristö
| Suolasumukestävyys | Testattu 408 tunnin suolasumutestillä |
|---|---|
| IP-luokitus | IP68 |
| Sertifikaatit | CE, USA:ssa, Valmistetaan ISO-sertifioidussa tehtaassa Oregonissa |
Yleiset tuotetiedot
| Valmistusmaa | US |
|---|---|
| Takuu | 3 vuotta |
| Yksikkö | KPL |
Rahdituspaino |
12,6 |
Brand
WARN
WARN – Luotettavuuden ja voiman edelläkävijä
WARN on maailman johtava vinssivalmistaja, jonka nimi on synonyymi kestävyydelle, suorituskyvylle ja innovaatioille. Jo yli 70 vuoden ajan WARN on tarjonnut ratkaisuja, jotka auttavat kuljettajia, ammattilaisia ja seikkailijoita selviytymään haastavimmista olosuhteista. Kun tarvitset varmuutta ja voimaa, WARN on valinta, johon voit luottaa.Miksi WARN?
- Huippuluokan laatu – Jokainen WARN-tuote on suunniteltu kestämään äärimmäisiä olosuhteita.
- Innovatiivinen teknologia – WARN kehittää jatkuvasti uusia ratkaisuja, kuten edistyksellisiä kytkimiä ja IP68-suojattuja rakenteita.
- Luotettavuus – WARN-vinssit toimivat silloin, kun niitä eniten tarvitset – olipa kyseessä maastoajo, työkäyttö tai pelastustehtävät.
Tuotevalikoima
WARN tarjoaa laajan valikoiman vinssiratkaisuja mönkijöihin, maastoautoihin ja raskaisiin ajoneuvoihin. Jokainen vinssi on suunniteltu tarjoamaan optimaalista suorituskykyä ja helppokäyttöisyyttä.Valitse WARN – Valitse varmuus
Kun etsit vinssiä, joka kestää aikaa ja olosuhteita, WARN on paras mahdollinen kumppani. Investoi laatuun ja varmista, että olet valmis kohtaamaan kaikki haasteet.Saatat myös pitää...

Warn Epic 10K väkipyörä 5.000 lbs
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Warn Hub Bluetooth Axon vinssin kauko-ohjaus (iOS/Android)
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Warn salpakoukun stopparikumi musta
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Vinssin asennuslevy Warn Axon / VRX kapea
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Factor 55 Väkipyörä alumiinia 5 – 7mm köydelle WLL 54,4kN
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.




