Warn 4000 DC sähkövinssi 12V | 1864 kgf | teräsvaijeri
829,00 € sis. ALV
Yksikkö: KPL
Tuotetunnus: 94000
Tämän tuotteen ominaisuudet: vetokyky 1864kg vaijeri 13,2m x 5,5mm salpakoukulla uudelleen suunniteltu helppokäyttöinen rummun vapautus. Johdollinen kauko-ohjain, 3,7m johdolla LISÄTIETOJA 4000 DC Nimellinen vetokyky: 1814kgf (40000lbf) Moottori: Kestomagneetti 12V DC…
Varastossa (voidaan jälkitoimittaa)
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.
Kuvaus
Tämän tuotteen ominaisuudet:
- vetokyky 1864kg
- vaijeri 13,2m x 5,5mm salpakoukulla
- uudelleen suunniteltu helppokäyttöinen rummun vapautus.
- Johdollinen kauko-ohjain, 3,7m johdolla
|
Lisätiedot
Tuotteen luokitus
| Tuoteryhmä | |
|---|---|
| Vinssimalli | |
| Tuoteperhe | Utility |
| Soveltuvuus | Trailerit |
Mekaaninen
| Nimelliskapasiteetti | 1814 kgf (4000 lbs) |
|---|---|
| Vaihteisto | Täysmetallinen 3-vaiheinen planeettapyörästö |
| Välityssuhde | 176:1 |
| Kytkin (vapaalle kytkentä) | Manuaalinen kehävaihde, Manuaalisesti käytettävä vipu |
| Jarru | Mekaaninen jousityyppinen kuormanpitojarru |
| Köysirumpu | Alumiinia |
| Köysi | Teräsvaijeri, 4.8 mm x 10.6 m |
| Köydenohjain | Rullakita |
Tekninen
| Moottori | 12V DC kestomagneetti |
|---|---|
| Nopeus Max. kuormalla | 1.5 m/min |
| Nopeus 0-kuormalla | 4.5 m/min |
| Sähkövirta max. kuormalla | 280 A |
| Sähkövirta 0-kuormalla | 40 A |
| Ohjaus | Kontaktori ohjaus |
| Kauko-ohjaus | Johdollinen 3.7 m kauko-ohjain |
| Akkukaapelit | Pituus 1.8 m, 13.3 mm² |
Rakenne
| Asennuspultti | 3/8-16 x 1 |
|---|---|
| Asennuspulttien sijoitus | 63.5 mm x 77.5 mm (3 kpl) |
Kestävyys ja ympäristö
| Sertifikaatit | CE |
|---|
Yleiset tuotetiedot
| Valmistusmaa | CN |
|---|---|
| Takuu | 2 vuotta |
| Yksikkö | KPL |
Rahdituspaino |
16.2 kg |
Brand
WARN
WARN – Luotettavuuden ja voiman edelläkävijä
WARN on maailman johtava vinssivalmistaja, jonka nimi on synonyymi kestävyydelle, suorituskyvylle ja innovaatioille. Jo yli 70 vuoden ajan WARN on tarjonnut ratkaisuja, jotka auttavat kuljettajia, ammattilaisia ja seikkailijoita selviytymään haastavimmista olosuhteista. Kun tarvitset varmuutta ja voimaa, WARN on valinta, johon voit luottaa.Miksi WARN?
- Huippuluokan laatu – Jokainen WARN-tuote on suunniteltu kestämään äärimmäisiä olosuhteita.
- Innovatiivinen teknologia – WARN kehittää jatkuvasti uusia ratkaisuja, kuten edistyksellisiä kytkimiä ja IP68-suojattuja rakenteita.
- Luotettavuus – WARN-vinssit toimivat silloin, kun niitä eniten tarvitset – olipa kyseessä maastoajo, työkäyttö tai pelastustehtävät.
Tuotevalikoima
WARN tarjoaa laajan valikoiman vinssiratkaisuja mönkijöihin, maastoautoihin ja raskaisiin ajoneuvoihin. Jokainen vinssi on suunniteltu tarjoamaan optimaalista suorituskykyä ja helppokäyttöisyyttä.Valitse WARN – Valitse varmuus
Kun etsit vinssiä, joka kestää aikaa ja olosuhteita, WARN on paras mahdollinen kumppani. Investoi laatuun ja varmista, että olet valmis kohtaamaan kaikki haasteet.Saatat myös pitää...

Warn T&S Wireless Control System – Langaton vinssin kaukosäädin
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

Marlow Dynaline D12 Max 78 5mm x 15m MBL 2,98t vinssiköysi
Varastossa olevat tuotteet lähetetään saman päivän aikana, kun tilaus on tehty ennen klo 13.

